Filmtechnikai specifikáció
Némafilm, 35 mm-es, 4 felvonásos, eredeti hossza a korabeli források szerint: 1800 méter.
Fellelhetőség, források
Bibliográfia
- Mozihét, 1918/13, 14
- Mozi-Világ, 1918/10, 11, 13
- Színházi Élet, 1918/16
Tartalom
Paula, Waltenau acélgyáros lánya beleszeret egy művészbe. Apja és fivére, Kurt azonban nem egyeznek bele, hogy hozzámenjen, ezért megszökik otthonról. Atyja halála után a gyár vezetését Kurt veszi át, aki időközben megházasodott. Könnyelmű és kacér felesége, Clarisse hamarosan a tönk szélére juttatja. Egy titokzatos idegen azonban segítségére siet, s egyúttal meggyőzi őt felesége hűtlenségéről. Kurt elválik az asszonytól, de nem marad egyedül, mert a titokzatos idegenről kiderül, hogy nővérének a férje. Paula miután a gyárat megmentette, férjével együtt visszaköltözik a szülői házba Kurthoz, és boldog családi életet élnek.
Vélemények
„Az új Winterri-film. Pénteken délelőtt a Mozgókép-Otthonban tartotta meg előkelő és diszes meghívott szakközönség jelenlétében Winterri Rudolf, a híres hipnotizőr és gondolatolvasó első filmjének főpróbáját. A rendkívül érdekfeszítő szüzséjü, meglepő fordulatokban felette gazdag filmdarab címe: Ki ő? Egy előjáték és négy felvonáson keresztül frappáns változatait ismerjük meg egy nagyszerű fantáziával megkomponált és mesteri hozzáértéssel, filmszerűen felépített rejtelmes történetnek, amely végül, sok izgalmas fordulat után, tisztán áll előttünk. A szakbemutató publikuma figyelmes érdeklődéssel nézte a különleges és eredeti cselekmény minden fázisát s mindenkit megleptek a bravúros fejlemények. A végső megoldás egyenesen bámulatba ejtette a nézőket. A szép sikert aratott filmújdonságot Winterri Rudolf rendezte jeles művészi érzékkel és igen sok ötlettel. Ö játssza egyúttal a darab egyik főszerepét s kiváló és speciális egyénisége ez alkalommal is nagyszerűen érvényesül. Minden mozdulata a kiforrott, átértő és átérző művészre vall, munkája pedig fölötte meglepő és nüanszírozott. Kitűnő filmexteriőrje ezúttal is fényesen hatott. A közönség feszült figyelemmel nézte Winterri legkisebb arcrándulását is. Fehér Arthur a Vígszínház kedvelt tagja alakítja a darab másik főszerepét nagy intelligenciával és tökéletes művészettel. Játéka a legjobb külföldi filmszínészekre emlékeztet. A többi szereplők is egytől-egyig elsőrendűek. A film technikai szempontból is megállja a kritikát. Mindent egybevetve: nagy sikerről számolhatunk be.” (Mozihét, 1918/14)
„A darab múltheti bemutatóján elsősorban Winterri utolérhetetlen művészi játéka keltett nagy érdeklődést, amit a közönség nagy tapssal honorált. A darab egyik főszerepét Fehér Artúr, a Víg- és Városi Színház kitűnő művésze játszotta, aki bebizonyította, hogy a filmen is éppen olyan jó színész, mint a színpadon. Kitűnő volt még Senta, Frank, Siedler Adolf, Eckhard és Csáthy N. Mint értesülünk Winterri a darabot csak a jövő szezonban fogja előadatni.” (Színházi Élet, 1918/16)